Masajların Rahatlatıcı Etkisini Hissedin

Uzun süreli stres dolu olan günümüz yaşantısından ve sürekli endişeli bir ruh hali içinde bulunmaktan az da olsa kurtulma veya rahatlama sağlayan alternatifler içinde masaj da bulunur. Sağlıklı bir vücudun temel kaynağı sudur. SPA, başta su olmak üzere yapılan bakımların tamamına denir. Bu bakımların içerisinde masaj uygulamaları da yer almaktadır. Artık doktorlar tarafından da bir tedavi şekli olarak kişilerin tercihine sunulmaktadır. Bel, sırt, boyun, eklem gibi ağrılar için tavsiye edilmektedir. Cilde sağladığı yararlarda gözardı edilemeyecek kadar fazladır.

SPA salonları en çok Bali masajı, Taş masajı, Aromaterapi masajı ve İsveç masajını uygularlar. Uygulanacak masaj çeşidi kişinin zevkine ve arzusuna kalmıştır. Masaj uygulamalarında mekânın da büyük bir önemi vardır. Mesela renk seçimi kişin huzur bulacağı pastel renkler olmalı, oda lamba ile değil mumlarla aydınlatılmalı ve mekânda ki kokular haz alınabilecek tarzda olmalıdır. Hafif bir müzik çalmalı tercih klasik müzikler olmalı, oda sıcaklığı ayarlanmış olmalıdır. Ortam bu şekilde hazırlandıktan sonra istenilen masaj türü kişiye uygulanmalıdır.

Spa hizmetleri, fitness gibi sağlık hizmetlerini sunan kulüplerde, tatil otelleri yada business oteller ve şehir otellerinde, termal otellerde ve özel işletmelerde sunulmaktadır. Bu yüzden SPA fiyatları, yapılacak yere ve istenilen masaj türüne göre farklılıklar göstermektedir. Bazı otel ve termaller konaklama fiyatı içinde bu hizmeti sunmaktadır.

Bu hizmeti sunan işletmelerin artmasıyla birlikte, çiftlerin veya grupların bu hizmetlerden yararlanmak istemeleri sonucu, SPA indirimleri gündeme gelmektedir. Çiftlere Özel Spa indirimler ve çeşitli hizmet paketleri satın alarak indirimli olarak bu hizmetlerden faydalanmak mümkün.

Spa ile ilgili hizmet alırken fiyat indiriminden ziyade dikkat edilmesi geren konu ise gerçekten bilgili ve tecrübeli kişiler tarafından hizmetin verilip verilmediği ve hijyene dikkat eden yerlerde uygulanmasıdır. Doğru teknikle uygulanmayan ve temiz yerlerde yapılmayan masajlar ciddi sağlık sıkıntıları doğurabilir.