Product was successfully added to your shopping cart.

Black Friday İndirim Günleri

SPAFONİ’DE BLACK FRİDAY SPA FIRSATLARI

Black Friday Nedir?

Black Friday, Kara Cuma, Efsane Cuma, Süper Cuma, Şahane Cuma gibi isimlerle de anılır. Black Friday, ABD'de Şükran Günü'nden sonra gelen ilk Cuma gününe denir. Gün 1932'den bu yana Noel alışveriş sezonunun başlangıcı olarak da kabul edilir. Mağazalar çok erken saatte açılır ve geç kapanır. Yüksek oranda indirimli satış yapar. Black Friday terimi Amerika Birleşik Devletleri'nin Philadelphia kentinde ortaya çıkmıştır. Fakat Black Friday terimi ilk zamanlarda Şükran Günü'nden sonraki gün sokaklarda oluşan kalabalığı tanımlamak için kullanılırdı. 1961 yılında ortaya çıkan Black Friday terimi ve kullanımı 20 yıl aradan sonra başka bir anlam kazandı. Yıllar geçtikçe başka bölgelerde de kullanılmaya başlanan Black Friday terimi bir süre sonra perakendecilerin indirim yaptığı gün anlamı kazandı. Bu alışveriş çılgınlığı Amerika’da başlamış olsa da ilerleyen yıllarda İngiltere, Kanada ve sonrasında bütün dünyaya yayılmıştır. İlk zamanlarında mağazacılık ve perakende sektörü için önemli olan Kara Cuma, 2000li yıllardan sonra e-ticaretin gelişmesiyle e-ticaret sitelerinde büyük indirim ve kampanyalarla karşımıza çıkmaya başlamıştır.

Black Friday 2019 Ne Zaman?

28 Kasım Perşembe gününü 29 Kasım Cumaya bağlayan gece 00.00 itibariyle Black Friday 2019 resmen başlayacak. Bu sene 29 Kasım Cuma Gününe denk gelen bu alışveriş gününde Spafoni.com’un eşsiz fırsatlarını kaçırmayın.

Spafoni’de Black Friday

Spafoni olarak bu büyük gün için hazırlıklarımızı tamamlamak üzereyiz. Spafoni’yle çok uygun fiyatlara Black Friday kampanyalarından yararlanmak ve kendinizi spa ve masaj fırsatlarımızla şımartmak için 29 Kasım Cuma gününü bekleyin.